June 12th 2019 Szczecin

#Biznes #Innowacje #Sukces

#Biznes #Innowacje #Sukces

Inspirujące przemowy, ciekawe dyskusje i przede wszystkim dawka ogromnej wiedzy – tego mogą spodziewać się uczestnicy spotkań pod marką JobFest Poland. Spotkania kierowane są do osób, które chcą pogłębiać swoją wiedzę z zakresu prowadzenia firmy, najnowszych trendów czy innowacyjnych rozwiązań dla nowoczesnego biznesu.

Dlaczego warto?

 • Dowiesz się jak skalować biznes,
 • Nauczysz się jak zarządzać szybko rozwijającą się firmą,
 • Zainspirujesz się historią sukcesu, która zostanie przedstawiona za pomocą case study,
 • Poznasz innowacyjne rozwiązania dla nowoczesnego biznesu z rynku polskiego jak i z zagranicznego,
 • Weźmiesz udział w inspirujących rozmowach oraz ciekawych dyskusjach,
 • Będziesz mieć możliwość udziału w networkingu zarówno z uczestnikami wydarzenia jak i z prelegentami.

Dla kogo?

Konferencja JobFest Poland skierowana jest do menedżerów, właścicieli firm oraz startupów.

O czym będzie mówione?

Nadchodzące wydarzenie to kompleksowa dawka wiedzy dla współczesnego biznesu. Podczas konferencji przewidziane są prelekcje oraz panele dyskusyjne, poruszające takie tematy jak: skalowanie biznesu czy zarządzanie szybko rozwijającą się firmą. Zostanie również przedstawione inspirujące case study, o tym jak osiągnąć sukces. Nie zabraknie również strefy networkingowej, gdzie firmy z rodzimego rynku jak i z zagranicy zaprezentują swoje nowatorskie rozwiązania dla firm.

Gdzie?

Konferencja JobFest Poland odbędzie się w Technoparku Pomerania, ośrodku innowacji, który położony jest przy ulicy Cyfrowej 6 w Szczecinie.

See previous events:

Photo gallery

Program wydarzenia:

14:00 – 14:05
Powitanie
14:05 – 14:25
"Lessons learned when building and scaling teams in high-growths startups."
Max Bauermeister, Co-Founder OrgOS, Niemcy
14:25 – 14:45
"Will robots eat up the Polish industry?"
Søren Peters, Partner and CEO The Gain & Co, Dania
14:45 – 15:05
"Cybersecurity: practical advice for your company."
Deepak Kumar, Founder and CEO Relate Data Ltd., UK
15:05 – 15:35
Networking
15:35 – 16:15
#1 Prezentacje innowacyjnych rozwiązań dla nowoczesnego biznesu
 • "Prototyping and reverse engineering - how quickly and economically execute new idea?"
  Marcin Ingielewicz, Słupski Inkubator Technologiczny, Polska
 • "B.USnow - The new way of Mobility in the Countryside."
  Maike Ohmenzetter, Agile Master B.USnow (IAV Digital Lab), Niemcy
16:15 – 16:30
Networking
16:30 – 17:30
#2 Prezentacje innowacyjnych rozwiązań dla nowoczesnego biznesu
 • "Czy księgowość może być innowacyjna? Czyli o tym jak zaoszczędzić czas i pieniądze w przedsiębiorstwie."
  Marta Karpińska, Starszy Doradca ds. Usług Biznesowych, ING Usługi dla Biznesu S.A., Polska
 • "Europejski Fundusz Społeczny jako narzędzie wsparcia dla pracodawców i pracowników."
  Aleksandra Romanowicz, pracownik Biura Informacji Promocji Europejskiego Funduszu Społecznego, Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie, Polska
 • "Jak uchronić się przed marnowaniem czasu na pseudo-klientów?"
  Damian Feilhauer, CEO Saleswise Sp. z o.o., Polska
17:30 – 18:00
Networking

Prelegenci

Max Bauermeister, Co-Founder OrgOS

Max jest absolwentem Kings College w Londynie. Jego pierwsze doświadczenia w obszarze HR miały miejsce w Rocket-Internet / Groupon. Po powrocie do Berlina Max poznawał od środka korporację DAX, zostając konsultantem ds. zarządzania. Po dwóch latach pracy w korporacji zajął się budowaniem europejskiego flagowego startupu ubezpieczeniowego wefox. Kolejny projekt to OrgOS, którego Max jest współzałożycielem. Projekt zrodził się z potrzeby kompleksowych rozwiązań w obszarze HR m.in. ujednolicenia podstawowych procesów HR w kompleksowym rozwiązaniu SaaS.

O prelekcji:

Max opowie o doświadczeniach podczas budowania szybko rozwijających się firm. Począwszy od finansowania aż po zdrowie psychiczne - ta rozmowa poruszy bolesne obszary codziennego życia przedsiębiorcy i dostarczy kilku przydatnych porad praktycznych dla obecnych oraz przyszłych przedsiębiorców.

Søren Peters, CEO, Gain & Co

Søren jest uznanym liderem w dziedzinie IT i robotyki w Danii. Założył kilka firm i przekształcił je w rentowne firmy. Jego poprzednia firma, T26, została zakupiona w 2016 r. za kilkanaście milionów euro.

Gain & Co., którego Søren jest założycielem oraz prezesem, to dom doradczy specjalizujący się w automatyzacji i technologii robotów z siedzibą w Danii i Polsce. Doradza firmom, w jaki sposób zidentyfikować ich potencjał automatyzacji i zmaksymalizować zwrot z inwestycji w roboty. Jego porady są 100% niezależne od dostawców proponowanych rozwiązań.

O prelekcji:

Często słyszymy, że roboty opanują świat. Już teraz wiele firm inwestuje w roboty i automatyzację, aby zyskać przewagę konkurencyjną. Ale czy roboty są tak rewolucyjne, jak myślimy?
Opierając się na doświadczeniach z ponad setki przeprowadzonych projektów zarówno w Danii, jak i w Polsce, Søren pokaże, dlaczego inwestycje w roboty często nie przynoszą pożądanego rezultatu. Przedstawi także firmom bezpieczniejsze podejście do zbadania ich potencjału pod kątem automatyzacji i poprawienia konkurencyjności.

Deepak Kumar, Founder and CEO, Relate Data Ltd.

Deepak posiada ponad 20-letnie doświadczenie w swojej branży. Jego doświadczenie zawiera zarówno pracę w sektorze telekomunikacyjnym, jak i również pracę w sieci, zwłaszcza przy jej monitorowaniu. Pracował dla około 29 operatorów telekomunikacyjnych na całym świecie, w tym Vodafone, KPN, Polkomtel, Belgacom, Telenor, Ericsson i kilka innych firm zajmujących się rozwojem produktów.

O prelekcji:

Podczas swojego występu, Deepak, powie nieco więcej o tym, co oznacza bezpieczeństwo w sieci dla małej firmy. Zdradzi również w jaki sposób ochronić przedsiębiorstwo przed złośliwymi zabiegami w sieci. Zdziwicie się, jakie to proste!

Marcin Ingielewicz, Słupski Inkubator Technologiczny

Marcin Ingielewicz jest od lat związany ze Słupskim Inkubatorem Technologicznymi i Pracownią Automatyki Robotyki i Systemów Wizyjnych działającą w SIT. Zawodowo zajmuje się skanowaniem 3D, analizą otrzymanych wyników pomiarowych oraz doborem optymalnych technologii wydruków jak i drukiem 3D. Ponadto współpracuje z producentem automatyki przemysłowej, integratorami oraz przedsiębiorcami w celu promowania rozwiązań związanych z automatyką przemysłową w oparciu o zasoby Pracowni. Miłośnik wszelkich nowinek technologicznych.

O prelekcji:

Prezentacja przedstawi możliwości wsparcia przedsiębiorców w tworzeniu nowych rozwiązań i produktów poprzez przekształcanie obiektów przestrzennych w ich modele cyfrowe oraz wykorzystanie druku 3D w budowanie pierwszych prototypów przed budową finalnego urządzenia. Utworzone w SIT Centrum Druku 3D wykorzystujące różne technologie druku pozwala na spełnienie szerokiego spektrum oczekiwań poprzez zaoferowanie wydruków o różnych parametrach technicznych, z zastosowaniem różnych materiałów, w różnej skali dokładności, twardości oraz wielkości końcowego przedmiotu.

Maike Ohmenzetter, Agile Master B.USnow (IAV Digital Lab)

Maike pracuje w IAV Digital Lab - gdzie skupiają się na nowych technologiach, przyszłych trendach oraz sprawnych metodologiach. Razem z zespołem ds. mobilności tworzą komunikację jutra, skupiając się na terenach wiejskich.

IAV Digital Lab, jeden z wiodących światowych partnerów inżynieryjnych, rozwija komunikację jutra. Ich inżynieria jest przetestowana i sprawdzona w pojazdach producentów OEM na całym świecie. W swoim laboratorium pracują nad nowymi produktami i usługami dla wciąż zmieniającej się komunikacji.

Projekt „B.USnow” to jedna z ich koncepcji. Projekt skupia się szczególnie na realizacji na terenach wiejskich, a korzyści płynące z tego rozwiązania mają być dla wszystkich grup wiekowych - także tych starszych.

O prelekcji:

Maike poprowadzi dla Was prezentację pt. "B.USnow - The new way of Mobility in the Countryside", gdzie opowie o gotowych rozwiązaniach nt. możliwości rozwinięcia komunikacji na obszarach wiejskich. Maike jest również jedną z naszych prelegentek, która weźmie dodatkowo udział w panelu dyskusyjnym "The future of mobility services".

Marta Karpińska, Starszy Doradca ds. Usług Biznesowych

Marta Karpińska, absolwentka Zarządzania Przedsiębiorstwem na Uniwersytecie Warszawskim to nasza kolejna prelegentka!

Od 13 lat jest związana ze sprzedażą. Kilka lat temu miała okazję wprowadzać na rynek Polski dwie zagraniczne marki startupowe, dlatego doskonale wie jakie wyzwania są stawiane nowym przedsiębiorcom. Od 2,5 roku jest związana z ING Usługi dla Biznesu S.A. Prywatnie wielbicielka podróży, gotowania oraz skromny cukiernik. Każda podróż przynosi nowe smaki do jej kuchni.

Spółka ING Usługi dla Biznesu S.A. działa od 7 lat na rynku i specjalizuje się w obsłudze księgowej oraz kadrowo-płacowej. Jest jednym z niewielu w pełni elektronicznym biurem rachunkowym. Obecnie posiada w obsłudze ponad 350 klientów.

O prelekcji:

Marta opowie o księgowości i jej innowacyjnej odsłonie. Dowiecie się jak działają innowacyjne biura rachunkowe, dzięki którym możecie zaoszczędzić czas i pieniądze! Jakie jeszcze płyną korzyści ze współpracy z takim biurem? Tego dowiecie się na Konferencja "Innowacyjne rozwiązania dla nowoczesnego biznesu"!

Aleksandra Romanowicz, pracownik Biura Informacji Promocji Europejskiego Funduszu Społecznego w Wojewódzki Urząd Pracy w Szczecinie.

Aleksandra przybliży Wam temat Podmiotowego Systemu Finansowania (PSF) usług rozwojowych, czyli sposobu dystrybucji środków finansowych przeznaczonych na wspieranie rozwoju sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw i ich pracowników oraz osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, oparty na podejściu popytowym. Wdrażany jest w ramach Działania 6.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Damian Feilhauer, CEO Saleswise Sp. z o.o.

Damian Feilhauer, CEO Saleswise Sp. z o.o., powraca do Was podczas kolejnego wydarzenia JobFest Poland!

Firma Saleswise Sp. z o.o., wdrożyła SalesSlot, specyficzny rodzaj assessmentu w trakcie projektu rekrutacyjnego, dzięki któremu sprawdzamy, czy inwestycja w rozwój pracownika stwarza realną szansę zwrotu.

Ponadto są autorem H2H – Human to Human: Selling System – Management System – Recruitment System. Know-how zbudowany w oparciu o wieloletnie doświadczenia z różnymi światowymi trendami i koncepcjami sprzedaży, zarządzania i rekrutacji. Filozofia wdrożona w wielu organizacjach, które swoje podejście do klienta określają jako sprzedaż konsultatywna. Human to Human – ponieważ skupiają się na relacji z drugim człowiekiem, jego nawykach i motywatorach zakupowych w oparciu na narzędzia psychometryczne DISC. Ich podejście jest drogą, systemem, który wskazuje co i jak należy działać na każdym etapie relacji z: klientem – kandydatem do pracy – podległym pracownikiem czy współpracownikiem.

O prelekcji:

Tym razem, dowiecie się jak uchronić się przed marnowaniem czasu na pseudo - klientów! Dzwoni, pyta, potrzebuje oferty? Znamy ten typ! Podczas prelekcji dowiecie się jak odróżnić tych " być może" od tych "na serio", czyli jak zyskać i czas i pieniądze.

Partnerzy wspierający

Patronat medialny